Próbny egzamin ósmoklasisty
poniedziałek, 30 marzec 2020

Informujemy, iż Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, można znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tutaj (o ile strona będzie się wyświetlać bo dzisiaj rano sam miałem problemy z dostaniem się na nią:) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Zachęcamy uczniów klasy 8 do pobrania zestawów i sprawdzenia się w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu:) (postarajcie się rozwiązać każdy arkusz w czasie podanym na pierwszej stronie arkusza i oczywiście samodzielnie). Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla Was – spróbujcie swoich sił już teraz.

Poprawność rozwiązań będziecie mogli sprawdzić 8 kwietnia (środa) - wtedy to zasady oceniania zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE.