Przywitaj się z latem – letni piknik integracyjny w Boniewie
czwartek, 24 czerwiec 2021

22 czerwca i 23 czerwca klasy drugie z wielką radością przywitały pierwszy dzień lata. Zachęcone piękną pogodą, postanowiły zapoznać się ze zwyczajami ludowymi związanymi z nocą świętojańską. Dzieci wzięły udział w następujących zwyczajach dotyczących powitania lata : szukanie kwiatu paproci – podchody z zadaniami przygotowanymi przez harcerzy,  wyplatanie wianków z ziół, puszczanie wianków na wodę, wspólne zabawy z harcerzami przy ognisku.

Pod kierunkiem pani Danuty Majcher uczniowie wykonali również ziołowe lampiony. Podczas pikniku nie zabrakło też pysznego poczęstunku w postaci pizzy, kiełbasek i lodów.

Serdecznie dziękujemy pracownikom GOK oraz drużynie harcerskiej ,,Dąbrowa” za pomoc w zorganizowaniu ciekawych zajęć, natomiast rodzicom za zorganizowanie poczęstunku.