Spotkanie adaptacyjne 4-latków
czwartek, 24 czerwiec 2021

Adaptacja nie jest po to, żeby

dziecko się przyzwyczaiło, żeby

przyjęło do wiadomości, że nie ma

wyjścia i że nie ma wpływu na to,

co się z nim dzieje. Adaptacja jest po

to, żeby dziecko poczuło się na tyle

bezpieczne, aby chciało w danym

miejscy przebywać.

A. Scein

Pójście do przedszkola jest ważnym etapem dla każdego dziecka jak i rodzica. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowano zajęcia adaptacyjne dla przyszłych czterolatków, które odbyły się 24 czerwca 2021r. Celem zajęć było eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej oraz zapoznanie dzieci obecnie uczęszczających do grupy z dziećmi nowo zapisanymi oraz  nauczycielką. Wspólne zabawy adaptacyjne pozwolą na zmniejszenie lęku dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osóbi pomieszczeń. Oswojenie niepokoju przed nieznanym to olbrzymi krok naprzód. Zajęcia miały również na celu usamodzielnienie dziecka, wzmocnienie poczucia własnej wartości i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach i wspaniałą zabawę!