Dzień Zdrowia w Przedszkolu

dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki. ‘
Tak właśnie śpiewaliśmy wraz z księżniczką Marcelinką. Była to księżniczka, która całymi dniami jadła tyko słodycze i niestety źle się to dla niej skończyło. Na szczęście z pomocą przybył książę Witaminek, który nauczył naszą księżniczkę, że aby być zdrowym trzeba jeść to co zdrowe, czyli owoce i warzywa. Tak też zrobiła Marcelinka i wkrótce na jej twarz wróciła wesoła minka. My także za radą Witaminka zajadaliśmy się pełnymi witamin jabłkami i marchewkami.
Przedstawienie to pt. "Witaminki dla księżniczki Marcelinki" zorganizowały nauczycielki przedszkola, które wystapiły w następujących rolach:
Księżniczka Marcelinka – Amelia Bogusz
Książę Witaminek- Ewa Szyszko
Król- Anna Wolińska
Królowa- Katarzyna Jaszak
Kucharz- Wiesława Sidor
Lekarz – Ewa Błaziak
Dama dworu- Paulina Greczkowska
Narrator – Magdalena Adamiak

Tego dnia (10.04.2017r.) mieliśmy również spotkanie z Panią Agatą Wójtowicz - pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie, która również powiedziała nam jak należy prawidłowo się odżywać i co robić, żeby być zdrowym i pełnym energii. Pani Agata przestrzegała nas również przed szkodliwymi skutkami spożywania chipsów, żelek, jedzenia typu fast food oraz słodkich, gazowanych napojów. Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki wzięły sobie te cenne rady do serca. Rodzicie, Wy także o tym pamiętajcie!