Spotkanie klas szóstych z Policją
wtorek, 16 maj 2017

W dniu 12 maja 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z przedstawicielami Policji dotyczące głównie szeroko pojętego zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie. Odwiedzili nas sierż. Mateusz Sawa (nasz dzielnicowy z posterunku policji w Fajsławicach) oraz sierż. szt. Krzysztof Cichosz (z posterunku policji w Łopienniku Górnym). Poruszono takie zagadnienia jak cyberprzemoc (umieszczanie złośliwych komentarzy na portalach i w komunikatorach społecznościowych, zamieszczanie w Internecie zdjęć bez zgody osób na nich przedstawionych, niebezpieczne gry internetowe, różnego rodzaju ‘łańcuszki’ wykorzystujące wrażliwość dzieci), naruszanie godności osobistej kolegów i koleżanek oraz rodzaje konsekwencji i kar dla nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się ponadto jaki wpływ mają „błędy młodości” na życie dorosłe.

Panowie policjanci odpowiadali także na wiele pytań uczniów dotyczących bezpieczeństwa i przestrzegania prawa. Dziękujemy za ciekawe i przebiegające w miłej atmosferze spotkanie.