Konkurs „Jestem Bezpieczny”
piątek, 02 czerwiec 2017

W dniu 25 maja 2017r roku w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się XIV edycja powiatowego konkursu wiedzy prewencyjnej pod hasłem „Jestem Bezpieczny”. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie, pokonywanie niebezpieczeństw. Zakres tematyczny obejmuje obszary dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tym bezpieczeństwa na wsi, zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych, przepisy, których musimy przestrzegać, system działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz znajomość podstaw udzielania pierwszej pomocy. Nasza szkoła uplasowała się na IV miejscu. Drużyna naszej szkoły to: Gabrysia Kasprzak (VIB), Wiktoria Kociuba (VIB), Julia Chruściel (V), Victoria Wolińska (V), Kornelia Błaziak (IV), Wiktoria Krzyżanowska (IV). Opiekunami naszego teamu był pan Jerzy Wit oraz pani Jolanta Szymańska-Wacławik.