Dzień Sportu
czwartek, 08 czerwiec 2017

"To najlepsza jest zabawa, gdy przedszkolak sport uprawia !" - ten gromki okrzyk wszystkich przedszkolaków rozpoczął dziś (08.06.) nasz Dzień Sportu. Wszystko odbyło się tak, jak na prawdziwej Olimpiadzie - zapłonął znicz olipijski, odśpiewaliśmy hymn Olimpiady i ropoczęliśmy nasze sportowe zmagania. Konkurencji było wiele - tor przeszkód, bieg po klocki, rzut piłką lekarską, sprint, slalom i skoki na piłkach. Było też przeciąganie liny, ale 6-latki miały tyle siły, że .... lina pękła :) Wszystkie przedszkolaki mierzyły się po kolei z każdą konkurencją i naprawdę dawały z siebie wszystko. Słychać było ciągły doping i podekscytowane głosy dzieci i pań. Po kilku konkurencjach zarządziliśmy przerwę na picie i odpoczynek, ale dzieci już po kilku chwilach były gotowe do dalszych zmagań. Wszelkie rekordy szybkości, odległości i zręczności zostały dziś pobite. A na koniec przyszedł czas na wyłonienie najlepszych... Wybór dla jury był bardzo trudny, ale udało się wskazać zwycięzców. A zostali nimi:

3-latki: Kamila Kozioł i Filip Niścior

4-latki "a": Lena Granat i Damian Pasternak

4-latki "b": Emilia Mrugała i Filip Olech

5-latki "a": Łucja Majchrowska i Jan Kosierb

5-latki "b": Julia Ruszniak i Dawid Rekuta

6-latki: Jagoda Mazurek, Łucja Szpakowska, Filip Cichosz i Filip Opalski.

Zwycięzcom gratulujemy !

Wszyscy bardzo się starali, dlatego każdy został nagrodzony piękną kolorowanką. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.