Piknikowe zajęcia
środa, 28 czerwiec 2017

Już po raz drugi w Pierwszy Dzień Lata zajęcia klas I-III odbywają się na świeżym powietrzu. Tym razem pierwszaki wraz z rodzicami rozbili namioty i boisko szkolne zamieniło się na kilka godzin w pole biwakowe.

Pani Jola Wacławik z drewna przygotowanego przez rodziców pokazała nam, jak prawidłowo należy ułożyć ognisko. Kolejną częścią pikniku były zabawy w namiocie, konkursy sportowe, pląsy, jednak największą atrakcją okazały się konkurencje: przenoszenie wody z wiaderka do wiaderka za pomocą gąbki oraz slalom z wodą w łyżce wazowej.

Podczas pikniku gościliśmy przedszkolaków (grupę 3-latków, 4-latków i 5-latków), którym Gabryś i Tosia czytali książeczki napisane przez starsze koleżanki z piątej klasy, tj. : Zofię Świstowską, Patrycję Cichosz, Klaudię Jankowską, Karolinę Wiącek i Wiktorię Baran.

Kiedy poczuliśmy głód postanowiliśmy upiec w ognisku kiełbaski. Popijaliśmy orzeźwiające soki oraz objadaliśmy się lodami.

Wszyscy świetnie bawiliśmy się, uśmiech towarzyszył nam przez cały czas, gdyż to niesamowita frajda móc biegać, uczestniczyć w różnych konkurencjach oraz leżeć na kocykach i słuchać ciekawych opowieści napisanych przez sławne koleżanki. Piknikowe zajęcia były super- zapraszamy za rok!!!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych rodziców – jesteście niezawodni. Pomagacie nam spełniać nasze marzenia. Bardzo dziękujemy pani Annie Idzik, panu Jakubowi Olechowi, pani Annie Wolińskiej.