Zaproszenie do udziału w konkursie plastyczno-literackim „NASZE LEKTURY – ZNAMY I CZYTAMY”
sobota, 18 wrzesień 2021

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie wraz z współorganizatorem - Gminną Biblioteką Publiczną w Fajsławicach zaprasza uczniów szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu plastyczno-literackiego „NASZE  LEKTURY  – ZNAMY I CZYTAMY”. Tegoroczna edycja zainspirowana zostałalekturą „Moralność pani Dulskiej”  Gabrieli Zapolskiej, polecaną przez Parę Prezydencką na 10 edycję Narodowego Czytania w 2021 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty krasnostawskiego.

Uczniowie klas 5 i 6 mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, w którym należy zaprojektować okładkę do książki  „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Praca musi zostać wykonana w formacie A3, technika plastyczna: malarstwo, rysunek, grafika.

Uczniowie klas 7 i 8 mają za zadanie napisać opowiadanie twórcze - jak wyobrażają sobie dalsze losy bohaterów „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej (można też opisać przyszłe życie dziecka Hanki). Praca powinna być napisana na komputerze czcionką 12 na maksymalnie 2 strony formatu A4.

Wykonane prace uczniowie przekazują nauczycielom języka polskiego i plastyki wraz z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania poniżej).

Regulamin III Powiatowego konkursu plastyczno - literackiego  „NASZE  LEKTURY – ZNAMY I CZYTAMY”

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego