XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
czwartek, 07 październik 2021

Dnia 01 października 2021r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Po zarejestrowaniu się, szkoła otrzymała licencję numer:4379/2021 oraz dostęp do materiałów konkursowych. Na lekcjach matematyki w klasach od III do VII uczniowie w określonym czasie rozwiązywali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia.

Osoby, które zdały ten egzamin uzyskały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i zdobyły certyfikaty.

W konkursie udział wzięło ponad 400 tysięcy uczestników z państw takich jak Rosja, Chorwacja, Kolumbia, Irlandia, Białoruś, Anglia, Litwa, Łotwa, Stany Zjednoczone, Indie, Egipt, Jordania, Zjednoczone Emiraty Arabskie,  Szwajcaria, Ukraina i Polska. Z Polski do konkursu zgłosiło się 5394 szkoły.

Celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki. Miała ona zmobilizować wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Konkurs cieszył się popularnością w naszej szkole i z pewnością będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym.