Szkoła do hymnu
sobota, 13 listopad 2021

10 listopada 2021r. w ramach szkolnych obchodów Narodowego Dnia Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji przygotowanej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”.

Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne tegoroczna odsłona akcji w naszej szkole polegała na odśpiewaniu hymnu w pomieszczeniach  klasowych. Punktualnie o godz.11:11 z głośnika ustawionego na korytarzu popłynęła melodia Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie klasy przerwały lekcje aby wspólnie odśpiewać hymn naszego kraju. Nagrania wyświetlone zostały na korytarzach szkolnych poprzez Wirtualną Gazetkę Szkolną.

Na swojej stronie internetowej Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje, że do wspólnego śpiewania hymnu o godz. 11:11 przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem wśród szkół polonijnych. Do tegorocznej akcji zgłosiły się 262 placówki, w tym: szkoły społeczne (161), szkoły polskie przy placówkach dyplomatycznych (43) oraz szkoły w systemie oświaty kraju zamieszkania (58). Zgłoszenia przekazały placówki m.in. z: Litwy, USA, Ukrainy, Kazachstanu, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Szwajcarii, Łotwy, Białorusi, Australii, Uzbekistanu, Kanady.