WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA ÓSMOKLASISTÓW DO LUBLINA
środa, 08 grudzień 2021

7 grudnia 2021r. uczniowie klas ósmych, pod opieką pań wychowawczyń – p. Beaty Świstowskiej i p. Dagmary Soskiej oraz p. Jolanty Szymańskiej – Wacławik i p. Moniki Dumały, udali się na wycieczkę mikołajkową do kina w galerii „Plaza” w Lublinie.

Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film science fiction pt. „Diuna” będący ekranizacją powieści Franka Herberta o tym samym tytule.  Film przeniósł widzów w odległą przyszłość, w przestworza kosmosu, gdzie znajduje się planeta Arrakis – Diuna, która skrywa w sobie pokłady bezcennej przyprawy umożliwiającej jasnowidzenie. I o dominację nad tą planetą toczy się walka. Reżyser zadbał o niezwykłe efekty specjalne, piękne krajobrazy pustyni i trzymające w napięciu zwroty w akcji.

Po zakończeniu seansu nastąpił szybki powrót do rzeczywistości XXI wieku, na planetę Ziemia, gdzie można było zaspokoić głód w licznych punktach gastronomicznych lub pobuszować po sklepach w poszukiwaniu mikołajkowych upominków. W ocenie uczestników wycieczki kolejny już mikołajkowy wyjazd okazał się udany. 

zdjęcia