Pierniczkowy czas
sobota, 11 grudzień 2021

W tym roku pierniczkowy sezon rozpoczął się już 8 grudnia, za sprawą wyjścia grup 6-latków do GOKu  na wspólne pieczenie i ozdabianie ciasteczek. Dzieci były podekscytowane od samego rana i nie mogły się doczekać przyjazdu busa. Po dotarciu na miejsce, pani Danuta Majcher przybliżyłam nam dawne tradycje przedświąteczne, a dzieci opowiadały o tym jak one przygotowują się do świąt.

Po umyciu rąk, przyszedł czas na wałkowanie ciasta i wykrawanie foremkami pierniczków, które później trafiły do piekarnika. W  czasie pieczenia ciasteczek,  przedszkolaki skorzystały  z pięknej zimowej pagody i  urządziły bitwę na śnieżki. Kolejnym etapem było ozdabianie pierników, do którego zadania wszyscy podeszli z wielkim zaangażowaniem. Oczywiście najwspanialszy moment tego dnia to degustacja słodkich wyrobów. 

 

14 grudnia pierniczkowe działania kontynuowała grupa 4-latków również w GOKu, natomiast grupy 5-latkó i 3-latków piekły pierniczy w szkole, dzieki czemu wszyscy poczuli aromat zbliżających się Świąt. 

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie ciast.

zdjęcia